Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Rolul coordonatorului social în parohie
Administrator: 28-09-2016 08:57:04 in Filantropie

Marți, 27 septembrie 2016, coordonatorul social din cadrul Comitetului parohial al parohiei Plevna a participat la seminarul de formare organizat de Episcopia Sloboziei şi Călăraşilor. Activitatea, desfăşurată în sala multifuncțională a Centrului social Damaschin Episcopul, a vizat exemple de bună practică a activităților filantropice parohiale, identificarea tipurilor de servicii sociale conform Nomenclatorului de servicii sociale, etapele acreditării unei unități de cult ca furnizor de servicii sociale.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator