Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Frații încercați nu sunt singuri! (I)
Administrator: 21-11-2017 07:40:17 in Filantropie
 Prima activitate înteprinsă în cadrul noului proiect filantropic parohial, pentru susținerea şi încurajatea celor singuri, suferinzi, în lipsuri, s-a desfaşurat duminică, 19 noiembrie 2017. 
  Împreună cu 4 credincioase a fost vizitată o credincioasă vârstnică, enoriaşă a parohiei Plevna, a cărei fiică, cadru didactic în Şcoala Plevna, a fost lovită, în mod neaşteptat, de o suferință intensă ce a culminat cu o dificilă intervenție chirurgicală. 
  În semn de empatie creştină, participanții la această activitate au încurajat, au îmbărbătat duhovniceste, au participat la un moment de rugăciune către Maicuța Domnului, oferind din partea lor daruri de mângâiere şi o icoană. Din partea parohiei s-a oferit tuturor, spre catehizare şi întărire a credinței, revista Familia Ortodoxă precum şi foaia parohială Apa cea Vie, alcătuită special pentru acest moment duhovnicesc.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator