Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Coșul Sfintei Filofteia- 2017 (socotirea darului)
Administrator: 07-12-2017 10:46:30 in Filantropie
 Auzind tu, fericito, glasul Evangheliei Domnului, care fericeşte pe cei milostivi, tare l-ai întipărit în inima ta şi cu atâta credinţă l-ai primit şi atâta l-ai iubit, încât cu înfocata şi dumnezeieasca râvnă aprinzându-te, cu însutite osteneli şi cu sârguinţă multă ai cântat lui Dumnezeu: Aliluia!
    După otpustul Sfintei Liturghii, oficiate la pomenirea Sfintei Filoteea (7 decembrie 2017), comitetul parohial a socotit roada dărniciei celor ce au donat alimente ambalate pentru mângâierea fraților aflați în situații mai delicate.
    Dărnicia enoriașilor s-a concretizat în următoarele produse și cantități:
produse                       cantitate
ulei                                     22 l
zahăr                                 23 kg
făină                                   6 kg
orez                                    7 kg
mălai                                  3 kg
alte produse alimentare 10 kg


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator