Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Creștinii continuă să doneze
Administrator: 10-12-2017 09:31:15 in Filantropie
    Deși colecta pentru ajutorarea celor aflați în situații delicate a fost programată să se încheie la 7 decembrie, spre pomenirea Sf Filofteia, copila darnică, creștinii din parohie, conștienți de adevărul spuselor Domnului cum că „pe săraci totdeauna îi aveți cu voi”, continuă să aducă la biserică daruri de alimente.  Aceasta înseamnă că lucrarea de catehizare și de înviorare a credinței, prin apelul la cuvintele inspirate ale Sfintei Scripturi, a găsit suflete devotate mesajului creștin, care sunt dornice să aplice în faptă comandamentele Evangheliei în privința credinței lucrătoare prin dragoste, ca o pregustare a îndemnului prezent în colinde „române să fii bun!”

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator