Să zică și către noi: veniți...
Administrator: 22-01-2018 03:40:05 in Filantropie
   Cunoscând poruncile Domnului așa să viețuim: pe cei flămânzi să-i hrănim, pe cei însetați să-i adăpăm, pe cei goi să-i îmbrăcăm, pe străini să-i aducem în casă, pe bolnavi și pe cei din temniță să-i căutăm; ca să zică și către noi cel ce va să judece tot pământul: veniți binecuvântații Tatălui Meu, de moșteniți împărăția ce s-a gătit vouă. (vecernie, Duminica lăsatului sec de carne, slava Litiei).

Prin mijlocirea Magazinului de caritate „La Taica Lazăr” al Asociației de Medicină pentru Sănătate Publică, în a doua săptămână a anului 2018, o familie cu mai mulți copii a primit un creștinesc sprijin constând în jucării, hăinuțe și produse de igienă specifice vârstei copilăriei mici.