Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Să zică și către noi: veniți...
Administrator: 22-01-2018 03:40:05 in Filantropie
   Cunoscând poruncile Domnului așa să viețuim: pe cei flămânzi să-i hrănim, pe cei însetați să-i adăpăm, pe cei goi să-i îmbrăcăm, pe străini să-i aducem în casă, pe bolnavi și pe cei din temniță să-i căutăm; ca să zică și către noi cel ce va să judece tot pământul: veniți binecuvântații Tatălui Meu, de moșteniți împărăția ce s-a gătit vouă. (vecernie, Duminica lăsatului sec de carne, slava Litiei).

     Prin mijlocirea Magazinului de caritate „La Taica Lazăr” al Asociației de Medicină pentru Sănătate Publică, în a doua săptămână a anului 2018, o familie cu mai mulți copii a primit un creștinesc sprijin constând în jucării, hăinuțe și produse de igienă specifice vârstei copilăriei mici.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator