Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Colecta filantropică, semnul prezenței Duhului în viața noastră
Administrator: 25-02-2018 06:55:37 in Filantropie
      Prima Duminică a Postului Mare sau Duminica Ortodoxiei a fost rânduită în Biserica noastră ca fiind ziua în care se face începutul colectei pentru Fondul Central Misionar.
    Acest Fond este destinat în exclusivitate ajutorării lucrării social-filantropice și misionare a Sfintei noastre Biserici, întrucât lucrarea liturgică a Bisericii  se cuvine continuată prin programe de asistență socială și filantropică, prin construirea de lăcașuri de cult și de așezăminte ale Bisericii, precum: cantine pentru săraci, cămine pentru copii, case pentru bătrâni, unități medicale pentru bolnavi și altele asemenea, care necesită mari sume de bani alocate pentru programele filantropice, precum și semnificative cheltuieli de întreținere. După citirea Pastoralei Sfântului Sinod, s-a făcut colecta, strângându-se suma de 62 lei. Colecta va fi deschisă până în data de 11 martie.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator