Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Vizite pastorale în tovărășia Crivățului
Administrator: 28-02-2018 11:48:15 in Filantropie
    Vizitele pastorale, programate a se desfășura în săptămâna a doua a Marelui Post 2018, au coincis cu viscolul, ce după experiența de viață a celor mai vârsnici locuitori, este previzionat a fi din categoria „de nouă zile”.
    Prezența preotului la persoanele cele mai vulnerabile ale comunității (vârstnici, nedeplasabili, suferinzi de boli cronice, sau aflați în lipsuri) a scos la lumină faptul că lemne de foc încă mai sunt în magazie, grație faptului că „iarna” a fost blândă, alimentele încă nu s-au epuizat, starea de post fiind o constantă zilnică a vârstei înaintate, medicamentele sunt suficiente, este prezent și lucrător un braț mai tânăr, dintre rude sau vecini, care să se lupte cu zăpada troienită. 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator