Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Coșul Sfintei Filofteia- ediția a doua
Pr Gabriel Toma: 08-12-2015 09:20:26 in Filantropie
   Cu ajutorul Domnului, în anul trecut, la pomenirea Sfintei Filofteia- 2014, s-a organizat în parohie o acțiune filantropică pentru ajutorarea enoriașilor aflați în lipsuri. Intitulată  „Sfânta Filofteea și coșul cu hrană pentru săraci”, respectiva colectă a însumat 21 kg alimente preambalate (ulei, zahăr, orez, paste, făină, compot, dulciuri, fructe ) ce au fost oferite unui număr de 9 familii.

 Cu mai mult ajutor al Domnului, anul acesta, la acțiunea intitulată Coșul Sfintei Filofteia- ediția a două, desfășurată la 7 decembrie 2015, s-au totalizat  100 kg alimente (ulei, zahăr, orez, făină, pasă de tomate, paste, fasole, mălai, compot, gem) ce au fost oferite unui număr de 20 de familii aflate în situație de risc (bătrâni, bolnavi, fără venituri, familii cu copii mulți, familii monoparentale).

   Darurile au fost gestionate și oferite de membrii Comitetul parohial.Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator