Purtând crucea unii altora
Administrator: 19-07-2016 09:03:52 in Filantropie

Cu bucurie şi mulțumire duhovnicească, suntem recunoscători, Domnului Dumnezeu şi medicilor, pentru reuşita dificilei operații chirurgicale suportate de sora noastră creştină, Silvia.

Suferința prin care a trecut să fie pentru noi toți ca un pedagog spre Hristos, aidoma unei îmbrățişări a Domnului, ce cheamă la asumarea crucii şi a suferinței ca moduri de trezire şi de "verificare" a credinței.

Consiliul parohial a dovedit solidaritate în credință şi omenie, oferind un modest ajutor bănesc (500 lei) ca încurajare şi "purtare a sarcinilor unii altora".