Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Purtând crucea unii altora
Administrator: 19-07-2016 09:03:52 in Filantropie

  Cu bucurie şi mulțumire duhovnicească, suntem recunoscători, Domnului Dumnezeu şi medicilor, pentru reuşita dificilei operații chirurgicale suportate de sora noastră creştină, Silvia.

  Suferința prin care a trecut să fie pentru noi toți ca un pedagog spre Hristos, aidoma unei îmbrățişări a Domnului, ce cheamă la asumarea crucii şi a suferinței ca moduri de trezire şi de "verificare" a credinței.

  Consiliul parohial a dovedit solidaritate în credință şi omenie, oferind un modest ajutor bănesc (500 lei) ca încurajare şi "purtare a sarcinilor unii altora".


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator