Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
În vremea aceea (III)
Pr Gabriel Toma: 16-02-2016 10:11:47 in Lumini din trecut

Versantul sudic al „Văii Baba Ana” a fost terasat la începutul anilor 60, plantându-se o livadă cu tot soiul de pomi fructiferi. Această plantație, ajunsă la ceasul rodirii, producea multă bucurie tuturor, în special copiilor. 
Aici livada este, ca vârstă, în anii...copilăriei.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator