Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Pelerinaj „organizat” la mănăstiri în timpul comunismului
Pr Gabriel Toma: 05-04-2016 08:00:54 in Lumini din trecut

  Niță Ion, un țăran isteț (ce a înțeles perfect minciuna comunismului, și a tratat sistemul...ca atare) s-a conformat politicii naționalismului comunist românesc, cercetând locurile istorice ale patriei (în realitate mănăstirile voievodale) unde se închinau, sărutau icoanele, vorbeau cu călugării 


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator