Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Pionierii vizitează pe militari- fotografie document
Administrator: 24-06-2016 07:14:21 in Lumini din trecut

  În deceniul VI al sec XX, în localitatea Plevna funcționa un punct de lucru cu facilități de încartiruire pentru unitățile militare ce activau în economia națională, în cazul nostru fiind vorba de lucrările întreprinse pentru amenejarea Sistemului Național de Irigații.   La sărbători și festivități Școala organiza vizite la „șantier”.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator