Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Colectiviştii de frunte (fotografie document)
Administrator: 28-07-2016 11:17:01 in Lumini din trecut

  În  anul 1978 Cooperativa Agricolă de Producție Plevna avea ca personal administrativ, dintre localnici, pe următorii: Ion Niță (preşedinte), Stelian Velicu (contabil), Maria Banciu (economist), Tudor Moldoveanu şi Ion Mătuşa (şefi de brigadă).

  N. B.  Atmosfera puerilă în care sunt "surprinşi" conducătorii gospodăriei colective ține doar de ne-priceperea fotografului.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator