Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Dedicații, Autografe şi Însemnări din cărțile de cult (II)
Pr Gabriel Toma: 17-08-2016 08:39:45 in Lumini din trecut
 În 1975 s-au consemnat în Liturghier (cartea dumnezeieștilor slujbe de slăvire a lui Dumnezeu) două evenimente meteorologiceimpresionante: inundațiile din martie și ninsoarea din noiembrie. Părintele Mihai Constantin, sub emoția momentului, a consemnat aceste evenimente dezastroase.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator