Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Războiul nevăzut
Administrator: 07-10-2016 11:10:37 in Misiune
 „Cand diavolul ține pe cineva în robia păcatului, el este mai zelos decât la orice a-l orbi și a-l scoate din orice gând bun care l-ar face să-și cunoască viața lui cea nenorocita. Nu numai că îl scoate din orice gând ce l-ar duce la convertire și la pocăință punându-i în mintea lui alte gânduri rele și potrivnice, ci și cu uneltiri gata și cu prilejuri imediate, îl face să cadă adesea în același păcat ori în altele mai mari. Din acestea păcătosul iese mai întunecat și mai orbit, încât această orbire îl aruncă in prăpastia pacatului și de la starea de compătimire, de la orbire, trece la un păcat mai mare, încât mai toată viața lui ticăloasă se miscă într-un cerc vicios până la moarte, dacă Dumnezeu nu se va îngriji să-l mântuiască prin harul Său. 
 Deci cel ce se află în această stare nenorocită, dacă voiește a se însănătoși trebuie saăprimească cât mai repede posibil acel gând și acea inspirație care-l cheamă de la întuneric la lumină, de la păcat la pocăință și trebuie să strige din toată inima către Făcătorul său: “Domnul meu, ajută-mi, ajută-mi degrab și nu mă mai lăsa în acest întuneric al păcatului”.
                                                                                                                                   (Sf Nicodim Aghioritul)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator