Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Un instrument util pentru bibliotecile parohiale
Administrator: 10-10-2016 10:59:15 in Misiune

  Apariția primului volum a minuțioasei cercetări asupra bibilografiei revistei "Biserica Ortodoxă Română", publicație bisericească cu apariție neîncetată de la 1874, este de un mare ajutor celor ce caută să aprofundeze tainele credinței.

  Întocmirea inventarului de articole publicate, osteneală a părintelui Alexandru Stănciulescu-Bârda, a urmărit în acest prim volum aspectele biblice, dogmatice, liturgice şi pastorale, de drept şi de morală ale teologiei ortodoxe.

  Într-un volum impresionant, peste 550 de pagini, părintele Alexandru a strâns, precum o albină, întreaga înțelepciune publicată în revista centrală a Bisericii noastre.

  Această lucrare-instrument de lucru este absolut necesară bibliotecilor parohiale, în care revista "BOR" ocupă un loc special. 


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator