Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Aluatul și pâinea
Administrator: 17-10-2016 10:51:55 in Misiune

    „Nu toți oamenii, ci numai aceia dintre ei care au în sine aluatul virtuții, dar care nu au avut timp de a frământa din el pâinea virtuților cu toată bunăvoința, ori din lenevire, ori din nepăsare, ori din slăbiciune omenească, ori pentru că amânând de pe o zi pe alta a fost surprins de moarte, acela nu va fi uitat de Dumnezeu; însă după moartea sa, Dumnezeu va îndemna la rugăciune pe rude și prieteni, va îndrepta inimile și gândurile lor, va dispune sufletele lor spre rugăciune.” (Sf Ioan damaschin)


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator