Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Cercetarea, în rugăciune, a mănăstirii Slobozia
Administrator: 09-11-2016 09:26:52 in Misiune
Cu binecuvântatul prilej al venerării icoanei Maicii Domnului din Mitropolia Clujului, participanții la pelerinaj au cercetat sâmbătă, 5 noiembrie 2016, venerabila mănăstire din Slobozia, ctitorită de către Matei Basarab. Sărutând icoanele, tinerii din parohia Plevna s-au unit nevăzut prin rugăciune şi văzut prin formarea comunității rugătoare, cu creştini din toate colțurile Eparhiei.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator