Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Agapa. Gustați şi vedeți!
Administrator: 09-11-2016 10:39:44 in Misiune
În mod tradițional, hramul bisericii parohialeserbat prin rugăciune a fost urmat de masa de obşte. Prin mila lui Dumnezeu, pe durata slujbei şi a mesei dragostei, cerul, anunțat a fi din plin revărsător de ploaie, a fost ferecat, astfel încât credincioşii au putut lua masa în aer liber. Binecuvântarea bucatelor şi părtăşia mesei de obşte a fost ca o călătorie în timp, către începutul vremurilor creştine.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator