Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Prima zi a postului. Să ne hrănim cu rugăciunea!
Administrator: 16-11-2016 09:21:14 in Misiune
Marți, 15 noiembrie 2016, la ceasul înserării, în biserica parohială au fost invitați, să pună început bun, cei care doresc să folosească timpul postului spre împroprierea lucrării rugăciunii mai intense. Cu acest minunat prilej duhovnicesc s-au cântat imne adresate Sf Ioan Botezătorul, ca exemplul de viețuire ascetică şi de integritate morala, trădături de caracter foarte necesare lumii de azi. La sfârşitul rânduielii s-a citit rugăciune pentru binecuvântarea postului. În întreaga săptămână întâi din post vor fi săvârşite astfel de slujbe în biserica parohială, începând de la ora 16.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator