Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Vremea postului, ne hrănim cu rugăciune
Administrator: 16-11-2016 07:22:20 in Misiune
În a doua zi a Postului Crăciunului, spre seară, în biserica parohială, credincioşii prezenți la rugăciune în biserică au venerat icoana Sfântului Apostol şi Evanghelist Matei împreună cu citirea Acatistului sfântului prăznuit astăzi, 16 noiembrie 2016. La încheierea slujbei s-a citit din Evangheliar despre viața Sfântului Apistol şi Evanghelist Matei.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator