Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Energie sigură în biserica parohială
Administrator: 25-11-2016 08:45:09 in Misiune

  Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, în Parohia Plevna s-a organizat şi desfăşurat lucrarea de refacere a instalației electrice a bisericii parohiale. Electrificatea lăcaşului de cult s-a realizat în 1968. Între timp, apăruseră uzura fizică şi morală din cauza sporirii numărului şi puterii consumatorilor conectați la rețea dar şi a îmbătrânirii fizice a conductorilor şi legăturilor electrice. Prin aportul unui fiu al satului, electrician autorizat, s-a reuşit ducerea la îndeplinire, conform normativelor în vigoare, a lucrării.

  Binecuvintează Doamne pe cei ce iubesc frumusețea casei Tale!


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator