Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Daruri pentru biserică, în amintirea darurilor Betleemului
Administrator: 26-12-2016 06:05:11 in Misiune

  Darul luminii, semn al descoperirii şi chemării lui Dumnezeu, este în biserica pământească o podoabă şi înfrumusețare cerească a locului de adunare al creştinilor.

  În preajma Crăciunului 2016, biserica parohiala a fost împodobită, prin osteneala şi dragostea oamenilor, cu un policandru nou (simbol al luminătorilor cereşti) şi cu o candelă pentru icoana Axioniță.

  Binecuvintează Doamne frumusețea casei Tale!


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator