Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Ne va fi dor de mătuşica Floare
Administrator: 20-02-2017 10:54:09 in Misiune

  Întoarsă de Dumnezeu dintr-o stare adânc comatoasă produsă de un accident vascular cerebral, roaba lui Dumnezeu, Floare, s-a învrednicit unei morți cu adevărat creştineşti, exprimând nonverbal stăruitoatea cerere, pentru primitea Medicamentului nemuririi.

 Prezenta sa în comunitate şi biserică sub chipul unei femei delicate, harnice şi exemplare în comportament, a fost rodul unei vieți de credință asumată si profesată. Înhumarea trupului său, la care a participat şi părintele Florin, fiu al satului a fost un moment de credință nădejde şi dragoste, puse in lucrare.

  În veci pomenirea!


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator