Ne va fi dor de mătuşica Floare
Administrator: 20-02-2017 10:54:09 in Misiune

Întoarsă de Dumnezeu dintr-o stare adânc comatoasă produsă de un accident vascular cerebral, roaba lui Dumnezeu, Floare, s-a învrednicit unei morți cu adevărat creştineşti, exprimând nonverbal stăruitoatea cerere, pentru primitea Medicamentului nemuririi.

Prezenta sa în comunitate şi biserică sub chipul unei femei delicate, harnice şi exemplare în comportament, a fost rodul unei vieți de credință asumată si profesată. Înhumarea trupului său, la care a participat şi părintele Florin, fiu al satului a fost un moment de credință nădejde şi dragoste, puse in lucrare.

În veci pomenirea!