Să chemăm preoții Bisericii!
Administrator: 01-03-2017 04:21:46 in Misiune
Miercuri, 1 martie 2017, după Sfânta Liturghie a Darurulor mai înainte sfințite, în biserica parohială, s-a oficiat Taina Sfântului Maslu. Despre această slujbă, Sf Apostol Iacov, în epistola sa din Biblie, cap 5, spune: "Este vreunul dintre voi în suferinţă? Să se roage. Este cineva cu inimă bună? Să cânte psalmul. Este cineva bolnav între voi? Să cheme preoţii Bisericii şi să se roage pentru el, ungându‑l cu untdelemn, întru numele Domnului. Şi rugăciunea credinţei va mântui pe cel bolnav şi Domnul îl va ridica şi de va fi făcut păcate se vor ierta lui."