Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Mărțişor şi mărțişoare
Administrator: 01-03-2017 04:26:52 in Misiune
 Prima zi a primăverii calendaristice a coincis în acest an, 2017, cu prima zi din Postul Mare în care s-a putut oficia Liturghia Darurilor. În continuarea acestei slujbe, prin impreună rugaciunea părintelui Aurelian, s-a slujit și Sfântul Maslu. La încheierea rugăciunii, slujitorii au fost bucuroşi să dăruiască, surorilor în credință, marțişoare şi tradiționalele şnururi bicolore.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator