Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Dar duhovnicesc pentru vlăstarele noastre
Administrator: 17-03-2017 09:48:08 in Misiune
 Cu binecuvântatul prilej al vizitelor pastorale din Postul Mare, martie 2017, elevilor școlii Plevna, binecuvântați prin rugăciune și apă sfințită, li s-a oferit Cartea de rugăciuni pentru copii, editată de Episcopia Sloboziei și Călărașilor, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu.
  Imprimată policrom, decorată cu frumoase icoane, având în cuprins rugăciuni și învățături prezentate simplu și concis, adaptată astfel cerințelor psiho-pedagogice ale „publicului țintă”, cărticica de rugăciuni transformă prin har un cititor în rugător, cuvintele citite devenind în inimă glas neîncetat de convorbire duhovnicească în Duhul Sfânt.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator