Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Sfânta și Marea zi Luni: rugăciune în Duh și Adevăr
Administrator: 10-04-2017 11:48:02 in Misiune
 Luni dimineață, 10 aprilie 2017, la biserica parohială, s-au oficiat Liturghia Sf Grigorie Dialogul și Taina Spovedaniei.
 Rânduiala Liturghiei din zilele comune ale postului a creat o atmosferă duhovnicesc- biblică, implicând multe lecturi din Vechiul Testament (Facerea, Iov, Psalmi), ca prefigurări și icoane ale epocii harului, de care noi, cu nevrednicie ne învrednicim prin jertfa Domnului, iar Taina Mărturisirii, este recunoașterea cu asumare a faptului că nu ne punem încrederea vieții duhovnicești în noi, ci în Dumnezeu, Cel ce are putere să ierte și să învieze pe cei omorâți de păcat.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator