Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Să prăznuim întru slava şi cinstea Învierii Tale, Doamne
Administrator: 30-04-2017 08:32:09 in Misiune
 

 Ucenițele aduc lui Hristos mir,
 Iar eu, drept mir, aduc cu acestea, cântare

 Ceata Ucenicilor Tăi, împreună cu Mironosiţele femei se bucură într-un glas; să prăznuim, deci, şi noi împreună cu ei, întru slava şi cinstea Învierii Tale; şi printr-înşii să strigăm către Tine: Iubitorule de oameni, dă credincioșilor Tăi mare milă. (Penticostar)

 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator