Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Ei sunt aici!
Administrator: 04-05-2017 10:32:01 in Misiune

 În aceste zile, părăsind strategia de până acum, aceea de a folosi luna august pentru a ocoli marea şi uscatul spre a face un prozelit, organizatia martorilor lui iehova întreprinde prin satele Barăganului un agresiv şi specific prozelitism.

 Transportând, cu o dubiță, având numarul de înmatriculare B 41 WVW, mai multe persoane, aparent familii, acestea străbat satele cautând dialog pe teme religioase cu localnicii.

  Pentru a preîntâmpina lucrarea lor s-au luat măsuri  grabnice pentru editarea unui număr special al foii parohiale "Apa cea Vie", în care sunt specificate în mod precis şi sintetic falsele lor învățături. Cu acest material tipărit ajutător, în acest sfârşit de săptămână se va organiza o vizită pastorală în întreaga comunitate, implicând şi pe enoriaşii ataşați Bisericii, pentru a conştientiza pe creştini de pericolul reprezentat de această mişcare pseudoreligioasă şi antisocială de tip orwellian.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator