Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
În veci pomenirea
Administrator: 24-05-2017 07:23:23 in Misiune

 Spre soroc de pomenire a domnului inginer Mihail Coman, susținător și enoriaș în duh al parohiei noastre, sâmbătă, 20 mai 2017, s-a oficiat parastas și praznic.

 „Ştiind că Cel ce a înviat pe Domnul Iisus ne va învia şi pe noi cu Iisus şi ne va înfăţişa împreună” (2 Cor 4, 14), avem credința că viețuirea de pe pământ a domnului inginer a fost spre bună neguțătorie (Luca 19, 15) pentru care va și primi și vestea bucuroasă: Bine slugă bună! Intră în bucuria Domnului tău!


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator