Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
În veci pomenirea
Administrator: 23-07-2017 03:39:34 in Misiune
  Dacă vreo văduvă are copii sau nepoţi, aceştia să se înveţe să cinstească mai întâi casa lor şi să dea răsplătire părinţilor, pentru că lucrul acesta este bun şi primit înaintea lui Dumnezeu.
  Cea cu adevărat văduvă şi rămasă singură are nădejdea în Dumnezeu şi stăruieşte în cereri şi în rugăciuni, noaptea şi ziua. (1Timotei 5, 4-)


 În ziua Sfântului Ilie, 20 iulie 2017, şi-a încheiat calatoria pamântească Maria Moise, cea mai vârstnică enoriaşă din Plevna, 94 de ani.
  Rămasă văduvă de tânără, şi-a purtat crucea cu multa demnitate, crescând bine copii, nepoți şi strănepoți, fiind prezentă la toate slujbele bisericeşti, la hramuri si la mese de obşte, fiind multe zeci de ani cea care pregătea prescurile pentru Sf Liturghie şi cea care punea ordine în rânduielile funerare ale consătenilor.
  Fotografia a fost captată în Săptămâna Mare a anului 2015, ultima oară când a mai putut veni la biserică.
  În veci pomenirea!

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator