Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Piramidele lui... Adrian
Administrator: 26-07-2017 07:03:51 in Misiune
 

 Adrian, un fermier, crescător de ovine, de frunte al comunității noastre, trudește din greu pentru agoniseala hranei cea de peste iarnă a turmelor sale.
  Ajutat de oameni harnici, deprinși cu munca din greu, schimbă matricea devenirii nutrețului vegetal  din strat uniform așezat pe pământ, spre însorire (lucernă și paie de grâu) în urieșești cărămizi, pe care apoi le stivuiește cu multă pricepere în gigantice piramide vegetale.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator