Școala din vacanță (II)
Pr Gabriel Toma: 05-08-2017 10:49:53 in Misiune
    A doua întâlnire catehetică din prima săptămână a ultimei luni de vară, 4 august 2017, a fost dedicată exersării și dobândirii deprinderii de a utiliza Sfânta Scriptură.
    Sub pretextul completării unui joc de cuvinte încrucișate, în care definițiile- cu trimitere biblică- omiteau un cuvânt, copiii și-au însușit abilitatea de a identifica un text biblic pe baza referinței standard: carte, capitol, verset.
    Apoi atmosfera s-a mai relaxat, cele două echipe, albastră și roșie, concurând cu multă dăruire pentru găsirea Comorii piraților.     A câștigat echipa roșie.