Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Vizite pastorale
Administrator: 05-09-2017 04:23:11 in Misiune
    „Amintiţi-vă, dragii mei, ce v-am scris despre părinţii Legii Vechi, că ei au învăţat mai întâi cum să conducă oile şi au primit astfel experienţa purtării de grijă. Au fost apoi aleşi în slujba de călăuzire, pentru a învăţa şi constata cât de mult are grijă păstorul de turma sa Deci Iosif a fost ales, Moise a fost ales, şi David şi Amos şi Elisei.
    0, voi, păstori, fiţi asemenea păstorului harnic, conducător al întregii turme, care s-a îngrijit atât de mult de oile sale. El le-a adus aproape pe cele care erau departe, le-a readus pe cele rătăcitoare, le-a vizitat pe cele bolnave, le-a întărit pe cele slabe, le-a vindecat pe cele zdrobite, le-a octrotit pe cele pregătite spre junghiere. El s-a dat pe sine pentru oile sale" (Sf Efrem Sirul)

    În prima săptămână din luna septembrie 2017, imediat după începerea Anului nou bisericesc, se desfășoară, tradițional în parohia noastră, vizitele pastorale de toamnă, prin care enoriașii revin, iar și iar, în atenția păstorului, cu viața lor, cu preocupările lor cotidiene, cu bucuriile și tristețile inerente vieții pământești.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator