Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Copiii nu sunt proprietatea părinților!
Administrator: 11-09-2017 10:54:37 in Misiune
    "Copiii nu sunt proprietatea părinților, ci persoane aparte si irepetabile, care au nevoie de ingrijire deosebita. Iar aceasta ingrijire nu trebuie sa devina opresiva, nici sa serveasca satisfacerii unor scopuri egoiste. Obisnuita tendință a părinților de a-și împlini în persoana copiilor dorințele și planurile pe care nu au izbutit să le realizeze ei înșiși în viața lor devine adesea chinuitoare pentru copii." (Prof. Dr. Georgios Mantzaridis)    

    Comunitatea educațională din enoria noastră, Grădinița de copiii și Școala Primară, a deschis în mod festiv noul an școlar 2017- 2018, punând rugăciunea de binecuvântare a elevilor și prezența părinților ca baze și deziderate ale demersului educațional ce va fi întreprins în timpul activităților didactice ce vor urma, urmând reflecția lui Augusto Cury „Un educator bun îmbrățișează atunci când toți resping; încurajează atunci când toți condamnă; aplaudă pe cei care n-au urcat niciodată pe podium; vibrează la curajul de a concura al celor rămași pe ultimele locuri. Nu caută propria sa strălucire, ci se face mic pentru a-i face mari pe fiii, pe elevii și pe colegii săi de serviciu. ”
   

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator