Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Familii exemplare ale comunității
Administrator: 09-11-2017 04:19:45 in Misiune
    La slujba de seară a hramului bisericii parohiale, 7 noiembrie 2017, după vecernie, trei familii din comunitate, care în anul acesta au împlinit 50 de ani de la Cununie, au fost evidențiate, onorate și recunoscute ca exemple vii de viați petrecută în credință, fidelitate, dragoste și ajutor reciproc. Soborul slujitorilor ce a participat la slujba de seară, sub protia părintelui protopop Mihail Zotta, a oficiat o rânduială de mulțumire pentru binefacerile primite în cei 50 de ani de împreună viețuire în familia creștină.
    Celor trei familii li s-au oferit flori, diplome- semn de recunoaștere a statorniciei , icoane și daruri de bucurie. 
  Luând cuvântul, părintele protopop a felicitat pe credincioșii omagiați, le-a recunoscut meritul statorniciei și al perseverenței , oferindu-i comunității ca exemple vii de cultivare și sporire a harului sfintei taine a Cununiei într-o vreme când viața de familie este puternic atacată de valurile secularizării.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator