Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Verificarea instalației electrice din biserică
Administrator: 15-12-2017 07:45:12 in Misiune
    Pentru a prelungi durata de viață a unei instalații electrice, este nevoie de un nivel ridicat de întreținere. Chiar daca această întretinere este realizată, degradarea instalației electrice este un fenomen natural ce nu poate fi împiedicat. În plus, o serie de factori pot afecta instalația electrică, precum: 
 Încărcarea excesivă, cu efecte directe asupra îmbătrânirii izolației ,
 Mediul ,
 Uzura normală.
    Inspecția periodică, arată astfel dacă circuitele electrice sunt supraîncărcate, ce posibilități de extindere sau modernizare a acesteia există, putând elimina din timp, riscul de șoc electric sau riscul de incendiu.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator