22 decembrie 2017: Ceasurile Împărătești
Administrator: 26-12-2017 04:45:56 in Misiune
    Vineri, 22 decembrie 2017, s-au oficiat Ceasurile Împărătești ale Nașterii Domnului, cu o rânduială mai bogată față de obișnuitele laude zilnice numite ceasuri. Bogăția rânduielii este dată de citirea în cadrul fiecărui ceas a lecturilor biblice din Vechiul Testament (trei psalmi și paremiile, din cărțile profetice) și Noul Testament (Apostolul și Sfânta Evanghelie).  În acest cadru liturgic, când s-a citit obednița au fost împărtășiți copilașii din parohie (ce au primit de la doamnele din comitet dulciuri și bomboane ale bucuriei) iar apoi asupra adulților prezenți s-a săvârșit Taina pocăinței.