Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Vizitele pastorale ale Bobotezei (II)
Administrator: 05-01-2018 07:41:00 in Misiune
    Nu este uşor să te întâlneşti cu oameni foarte bolnavi. Ei ridică multe întrebări delicate. Cum să consoleze preotul pe cineva foarte bolnav, despre care ştie că va muri de o boală incurabilă, sau că va rămâne invalid pentru tot restul vieţii? Cum poate să-i vorbească unei persoane bolnave care este revoltată împotriva lui Dumnezeu şi care nu poate să înţeleagă cauza pentru care El permite ca un om să sufere chiar înainte de a ajunge la bătrâneţe? Slujirea celor bolnavi nu înseamnă pierderea timpului cu întrebări fără rost. Preotul este chemat să exercite o slujire de vindecare, de consolare şi încurajare, de întărire a moralului celui bolnav şi de ajutorare a lui pentru ca să vadă lumina în întuneric, pentru ca să vadă dragostea Tatălui. (Pr Valer Bel)

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator