Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Ultima oră de religie din semestrul I
Administrator: 02-02-2018 09:30:24 in Misiune
   
     Într-o societate secularizată în care credinţa şi valorile spirituale sunt marginalizate, iar libertatea nu mai este asociată cu responsabilitatea, înțelegerea profundă a vocației  spirituale a tinerilor şi ajutorarea lor se impun ca priorități ale lucrării misionare ale Bisericii.
    Vineri, 2 februarie 2018, la ultima oră de religie din semestrul I, elevii școlii Plevna au participat la slujba oficiată în biserica parohială spre cinstirea aducerii pruncului Iisus la templul din Ierusalim. Acest moment a fost ca o încununare a demersului educativ al orei de religie, ce nu trebuie să se limiteze la aspectul scolastic, didacticist, ci să cuprindă cultivarea unei legături vii, concrete cu lumea și duhul viu al Bisericii.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator