Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Daruri pentru creștinii din diaspora
Administrator: 27-02-2018 08:55:13 in Misiune
    Deşi cu trupul sunt departe, cu duhul însă sunt împreună cu voi, bucurându-mă şi văzând buna voastră rânduială şi tăria credinţei voastre în Hristos. (Col 2, 5)


       Comunitatea noastră parohială trimite, în preajma Duminicii Ortodoxiei, câteva icoane și literatură de zidire sufletească în Italia, ca binecuvântare unei tinere familii, originare din satul nostru, ce s-a stabilit în peninsulă, dovedind și acolo bună rânduială și credință lucrătoare, și drag de a avea în casă chipurile prietenilor lui Dumnezeu. Darurile au fost trimise ca binecuvântare și dragoste, sub rugăciunile Maicii Domnului


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator