Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Doamne, de n-am avea pe sfinții Tăi rugători...
Pr Gabriel Toma: 14-06-2015 08:45:27 in Misiune
  În Duminica Sfinților români, 14 iunie 2015, comunitatea parohială, îndrăznind spre milostivirea Domnului cea nepătrunsă şi spre îndurarea Sa ce nu ţine minte răul, s-a apropiat. cu umilință, către Făcătorul de bine, rugându-se „să nu fim dați  pentru păcatele noastre, în mâinile secetei, nici pentru fărădelegile noastre să ne strivească în cătuşele foametei”
  La această rugăciune, însoțită de plecarea genunchilor, au fost invocați- ca împreună rugători și grabnic ajutători- sfinții din neamul nostru, românesc. Sărutând icoanele acestora, ne-am încredințat puternicei lor mijlociri, cea de prieteni ai Domnului, pentru noi, frații lor din lumea cea deșartă. 

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator