Școala Plevna, serbarea sfârşitului de an şcolar
Pr Gabriel Toma: 19-06-2015 02:45:50 in Misiune
Anul şcolar 2014- 2015 s-a încheiat şi la Şcoala Primară Plevna în mod oficial prin tradiţionala festivitate de premiere ce a urmat spectacolului artistic, prezentat, cu emoţie, părinţilor, bunicilor şi fraţilor mai mari. Copiii au recitat, au spus glume şi ghicitori, au cântat, devenind chiar şi personaje ale unei scenete umoristice.
Rodul muncii didactice ale doamnelor profesoare cu micii elevi sunt foarte mulţumitoare, rezultatele elevilor din clasele a II-a şi a IV-a la evaluarea naţională dovedind multă muncă şi implicare a tuturor partenerilor procesului educativ.