Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Zidind binecuvântarea lui Dumnezeu (Jurnalul vizitelor pastorale)
Pr Gabriel Toma: 20-06-2015 04:58:32 in Misiune
În luna martie 2015, intrând (la propriu) în cuptorul încercărilor, familia de tineri părinți și doi copii minori, a simțit până la lacrimi puterea solidarității și a într-ajutorării frățești, a consătenilor prin comitetul parohial, a societăților comerciale din localitate și a altor binefăcători din țară, ce au favorizat edificarea unui trainic și nou cămin. Vizita pastorală din Postul Sfinților Apostoli găsește familia unită, aplecată spre muncă și construcție, având grijă de copii. Faptul că mezina familiei, ce putea muri atunci intoxicată cu fum, știe să se închine corect, este un semn indirect al recunoașterii purtării de grijă a divinității față de familia încercată dar biruitoare.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator