Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Activități gospodărești: casa parohială
Pr Gabriel Toma: 05-08-2015 04:04:53 in Misiune
   În pregătirea praznicului Schimbării la Față, marți, 4 august 2015, un grup de voluntari a cercetat „gospodărește” curtea casei parohiale. Aceasta a fost „greblată” în sudoarea frunții: buruienile apărute în urma ultimelor ploi au fost îndepărtate, creșterile anuale ale arbuștilor decorativi au fost ajustate și dirijate conform direcției dorite de dezvoltare, plantele anuale ce au produs sămânăță „după felul lor” și apoi s-au uscat au fost îndepărtate, anumite creșteri inestetice ale pomilor fructiferi au fost reduse și scurtate, drajonările au fost la rându-le îndepărtate. La finalul activității, voluntarii au conștientizat importanța lucrului manual în grădină, aidoma rostului strămoșilor în Grădina originară- „să o lucreze şi s-o păzească.” (Facere 2, 15).

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator