Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Lemnul Sfintei Cruci adus în parohia Răzvani
Pr Gabriel Toma: 29-08-2015 04:12:49 in Misiune
   

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, vineri, 28 august 2015, în parohia Răzvani s-a adus pentru venerare o părticică din lemnul Sfintei Cruci. Primirea acestui sfânt și neprețuit odor al creștinătății s-a făcut de un sobor de preoți, apropiați duhovnicește de comunitatea creștinilor ortodocși din Răzvani, condus de părintele protopop de Lehliu, Mihail Zotta. Programul duhovnicesc (foarte intens) al celor trei zile de venerare a Sfintei Cruci a început cu Slujba de Mulțumire, desfășurată în foișor.


Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator