Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Șantierul clopotniței (I)
Pr Gabriel Toma: 10-09-2015 07:37:21 in Misiune
  Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, miercuri, 9 septembrie 2015, s-a demarat lucrarea administrativ-gospodărească de edificare a unei noi clopotnițe la biserica filiei Valea Rusului.
   Cu sprijinul oamenilor pricepuți și al tinerilor voluntari din parohie, proiectul ingineresc al noii construcții este transformat din lucrare intelectuală în operă palpabilă a măiestriei și experienței în muncă, oțelul și betonul fiind modelate și „turnate” în cadre apte să susțină fizic rezonanța imaterială a instrumentului ce cheamă la rugăciune, vestește trecerea în lumea de dincolo, alarmează comunitatea și alungă norii de furtună.
     

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator