Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Șantierul clopotniței (III)
Pr Gabriel Toma: 28-09-2015 08:21:11 in Misiune
   Următorul pas important în lucrarea de edificare a clopotniței este turnarea betonului, în cofrajul montat și consolidat, în vederea obținerii stâlpilor de beton armat. În această etapă s-a urmărit realizarea unui amestec nisip- agregate- ciment de calitate, în conformitate cu indicațiile proiectantului, concomitent cu verificarea minuțioasă a verticalității și orizontalității ansamblului.
   Voluntarii din parohie alături de specialiști și-au dat toată silința pentru realizarea unui lucru bine făcut.
    Conform normativelor tehnice, cofrajul va fi menținut timp de 21 de zile.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator