Parohia Plevna
Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Pomenirea Sfântului Apostol Luca - Evanghelistul, Medicul, Pictorul şi Istoricul primelor zile ale Bisericii
Pr Gabriel Toma: 19-10-2015 05:51:36 in Misiune
   Duminică, 18 octombrie 2015, la pomenirea Sfântului Evanghelist Luca, în ziua cea dintâi a săptămânii  (Duminică) adunându-ne noi să frângem pâinea  (Fapte 20, 7) a fost săvârşită Sfânta Liturghie în biserica filiei Valea Rusului. Credincioşii prezenţi în sfântul lăcaş s-au rugat, au primit har ceresc şi au dobândit învăţătură de folos duhovnicesc din viaţa şi activitatea doctorului cel iubit (Colos 4, 14), cel mai apropiat ucenic şi colaborator al Sfântului Pavel.

Parohia Plevna

Site-ul web oficial al Parohiei Plevna din Protopopiatul Lehliu - „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14
Parohia Plevna, Biserica Ortodoxa, Plevna, Episcopia Sloboziei si Calarasilor, Protopopiatul Lehliu

 
Copyright 2018 - Parohia Plevna

Powered by NETCreator & Lacasuri Ortodoxe
NETCreator